Pro pečující

Péče o člověka s Alzheimerovou chorobou nebo jiným typem demence je náročná a často vede ke ztrátě kvality života nemocného i pečujícího. Na stránkách pro pečující sdílíme články, videa a podcasty s informacemi, které učiní péči o blízkého se syndromem demence snazší. Kontinuálně se vzděláváme a sbíráme zkušenosti, které s vámi chceme sdílet.

Činnosti pro lidi s demencí

Canisterapie, kognitivní trénink, ergoterapie, fyzioterapie nebo reminiscence. Možností, jak smysluplně trávit volný čas, je mnoho.

Montessori přístup v péči

Propagujeme a školíme péči o seniory s demencí v souladu s metodologií DementiAbility, která staví na Montessori principech.

Pomoc psychologa online

Pečující často trápí sociální izolace, obava o ztrátu zaměstnání, pocity viny, deprese nebo syndrom vyhoření. Online terapie je příležitost, jak lépe snášet náročnou situaci, proměny blízkého, negativní emoce, stres i sebe samého.

Setkání pečujících s odborníky

Když do života vstoupí Alzheimerova nemoc nebo jiný typ demence, je každá rada drahá. Pomohou specializované poradny, jako je Alzheimer Café a Alzheimer Point nebo svépomocné skupiny.

Právní poradna pro pečující

Jaké jsou možnosti právní ochrany člověka s Alzheimerovou chorobou a syndromem demence. Možností je víc, plná moc, předběžné prohlášení, institut dříve vysloveného přání nebo smlouva o nápomoci.

Informace o Alzheimeru

Lidský mozek

Jak Alzheimerova choroba probíhá, jaké jsou příznaky a současné možnosti léčby, jaká je prevence nemoci, kdo stanovuje diagnózu, jaký vliv hrají geny a další informace o obávané nemoci stáří.

Připravujeme

Rozhovory s předními odborníky, lékaři, psychology, právníky

Inspirativní příběhy lidí, do jejichž života vstoupil Alzheimer

Informace o knihách a publikacích pro domácí i profesionální pečující

Doporučení divadelních her, filmů, románů a povídek na téma Alzheimer

Informace o příspěvku na péči o seniora s demencí

Věnujeme se všem tématům, která souvisí s Alzheimerovou nemocí či jiným typem demence, jako je Parkinsonova a Huntingtonova choroba nebo vaskulární demence. Chceme, aby nemocní i jejich blízcí měli možnost prožít ještě radostný čas.