Pro pečující

Pro aktuální informace a nové články klikněte na Aktuality.

Péče o člověka s Alzheimerovou chorobou nebo jiným typem demence je náročná a často vede ke ztrátě kvality života nemocného i pečujícího.

Na těchto stránkách sdílíme články, videa a podcasty s informacemi, které učiní péči o blízkého se syndromem demence snazší.

Kontinuálně se vzděláváme a sbíráme zkušenosti, které s vámi chceme sdílet.

Montessori přístup v péči o seniora s demencí

Propagujeme a školíme péči o seniory s demencí v souladu s metodologií DementiAbility, která staví na Montessori principech.

Rychlá a snadno dostupná pomoc psychologa

Pečující často trápí sociální izolace, obava o ztrátu zaměstnání, pocity viny, deprese nebo syndrom vyhoření. Online terapie je příležitost, jak lépe snášet náročnou situaci, proměny blízkého, negativní emoce, stres i sebe samého.

Poradny a setkání pečujících s odborníky

Když do života vstoupí Alzheimerova nemoc nebo jiný typ demence, je každá rada drahá. Pomohou specializované poradny, jako je Alzheimer Café a Alzheimer Point nebo svépomocné skupiny.

Právní poradna pro rodinné pečující

Jaké jsou možnosti právní ochrany člověka s Alzheimerovou chorobou a syndromem demence. Možností je víc, plná moc, předběžné prohlášení, institut dříve vysloveného přání nebo smlouva o nápomoci.

Detailní informace o Alzheimeru a léčbě

Lidský mozek

Jak Alzheimerova choroba probíhá, jaké jsou příznaky a současné možnosti léčby, jaká je prevence nemoci, kdo stanovuje diagnózu, jaký vliv hrají geny a další informace o obávané nemoci stáří.

Inspirativní příběhy

Inspirujte se příběhy nebo rozhovory s lidmi, do jejichž života vstoupila Alzheimerova nemoc.  Nejste v tom sami. A pokud máte vlastní příběh, který byste rádi sdíleli, rádi vám ho na této stránce zveřejníme pro inspiraci ostatním, děkujeme.

Podcast Aloisovy otázky

Naší misí je i osvěta a pomoc pečujícím, proto jsme spustili podcast Aloisovy otázky, abychom usnadnili přístup k informacím o Alzheimerově nemoci rodinám s Alzheimerem i široké veřejnosti. Najdete na na SpotifyApple PodcastsGoogle Podcasts.

PŘIPRAVUJEME

Rozhovory s předními odborníky, lékaři, psychology, právníky

Informace o knihách a publikacích pro domácí i profesionální pečující

Doporučení divadelních her, filmů, románů a povídek na téma Alzheimer

Informace o příspěvku na péči o seniora s demencí

Věnujeme se všem tématům, která souvisí s Alzheimerovou chorobou nebo jinou formou demence, jako je stařecká demence, Parkinsonova a Huntingtonova choroba nebo vaskulární demence. Usilujeme o to, aby nemocní i jejich blízcí měli možnost prožít ještě radostný čas.