O nás

Fandíme důstojné péči o seniory

Jsme partnerem odlehčovací služby Centrum Seňorina, které nabízí rodinnou atmosféru a uplatňuje Montessori přístup v péči o seniory s demencí. Klienty zapojují do běžných aktivit v rámci centra, aby neztráceli pocit vlastní hodnoty a to, co ještě umí.

Pomáháme pečujícím

Organizujeme setkávání seniorů s demencí a pečujících s odborníky. Se všemi sdílíme znalosti a dovednosti, které činí péči o nemocného snazší.

Pomáháme lidem, kteří se potýkají s Alzheimerovou nemocí nebo jiným typem demence.

Vzděláváme pečující i veřejnost

Spolupracujeme s renomovanými zahraničními experty a učíme se od nich. Své znalosti předáváme v ČR prostřednictvím akreditovaného kurzu. Vedle toho točíme videa, vydáváme brožury a pořádáme osvětové výstavy pro veřejnost.

Pomáháme lidem s Alzheimerovou chorobou prožít ještě radostný život.

Jarka Švarcbachová, zakladatelka Nadačního fondu Seňorina

Jak Alzheimerova choroba vzniká, přesně nevíme. Nevíme ani, jak ji vyléčit. A bohužel jako společnost zatím taky nevíme, jak o pacienty plnohodnotně pečovat a jak podpořit v péči jejich blízké.

Rozhodla jsem se proto založit nadační fond, který se na toto téma zaměří. Inspirovala jsem se v zahraničí, kde mají mnohonásobně více zkušeností, a rozhodla jsem se dokázat, že sociální služby jdou i v Česku dělat jinak a lépe. Přeji si, abychom uměli stárnout důstojně a s radostí. A proto pomáháme lidem s Alzheimerovou nemocí a jejich rodinám prožít ještě radostný čas. Díky, že podporujete vizi a činnost Nadačního fondu Seňorina.

Jarka Švarcbachová, zakladatelka Nadačního fondu Seňorina

Martina Preissová, herečka činohry ND

Milá Seňorino,

od té doby, co se s tebou přátelím, je mi dobře po duši. Dostala jsem kdysi dávno dar v podobě hereckého talentu a pomocí lidem, kteří se starají o smysluplné věci, svůj dluh vesmíru splácím. Doufám, že naše přátelství bude i v následujících letech pokračovat a vznikne spousta krásných projektů.

Martina Preissová, herečka činohry ND

Výroční zpráva NF Seňorina 2021

Výroční zpráva NF Seňorina 2020

Výroční zpráva NF Seňorina 2019

Výroční zpráva NF Seňorina 2018

Výroční zpráva NF Seňorina 2017

Výroční zpráva NF Seňorina 2016

Zásady zpracování osobních údajů v NF Seňorina