Sdílíme s Vámi rady a tipy pro pečující. Sledujte nás YouTube kanál.

Pravidelně přidáváme nový obsah na náš YouTube kanál – Seňorina pro pečující. Obsah je zaměřený na poskytování podpory rodinným pečujícím, kteří se starají o blízké s Alzheimerovou nemocí nebo jiným typem demence, a zároveň na zvyšování povědomí veřejnosti.

Alzheimer Café

Záznamy z pravidelného setkání pro pečující Alzheimer Café, který pořádáme společně s Alzheimer Nadačním Fondem.

Hostem posledního setkání roku 2023 byla aktivizační pracovnice z Centra Seňorina Michaela Berkovičová. Probírali jsme – jak vzájemně komunikovat s osobami s Alzheimerovou nemocí? Do kterých činností bychom je měli zapojovat? Jak a proč živit zájem o svět kolem a různé činnosti? A mnoho dalšího.

V listopadu 2023 byla hostem paní docentka Iva Holmerová. Tentokrát jsme se podívali na historické souvislosti a s naším hostem rozebrali důvody, proč před mnoha lety vznikla Česká Alzheimerovská společnost, a to i s odkazem na vývoj evropské strategie Alzheimer Europe. Jak se v čase vyvíjela a proměňovala kvalita a filosofie péče u nás v ČR. Paní docentka, jakožto zakladatelka ČALS a Gerontologického centra, hovoří také o tom, jaké vydávají praktické pomůcky, brožury a studie usnadňující práci pečujícím osobám.

Podcast Aloisovy otázky

Náš podcast vychází jednou za 14 dní v úterý. Všechny aktuální epizody najdete na Spotify. Sdílíme je však i na našem YouTube kanále. Nedávno jsme přidali např. rozhovor s paní Evou Tupcovou, která s námi sdílela svůj příběh. V relativně nízkém věku se dozvěděla, že její maminka trpí Alzheimerovou nemocí. Eva se rozhodla vzít roli pečující do vlastních rukou a byla ochotná s námi sdílet její zkušenost. Jak role pečující změnila její život a jak se s celou situací vyrovnala?

Nebo si poslechněte příběh paní Věry Ryšavé. Žena, která byla ochotná a ještě schopná mluvit o pocitech a zkušenostech, které následovaly, když se dozvěděla o své diagnóze.

Online aktivizace

Pro pečující jsou k dispozici i online aktivizace, arteterapie, muzikoterapie, cvičení na židlích a několik tematicky různých kognitivních tréninků, které mohou poskytnout prospěch jejich blízkým.

Např. pexeso s obrázky květin – procvičování paměti pro seniory a osoby s počátečními projevy demence.

Vyberte si z našeho obsahu to, co právě teď potřebujete slyšet nejvíce. Nejste v tom sami.

Nadační Fond Seňorina