ALOISOVY PONOŽKY OSOBNĚ DOPORUČUJE JAKUB KOHÁK

aneb představujeme patrona Aloisových ponožek, které pomáhají lidem s Alzheimerovou nemocí a jejich rodinám.

Jakub Kohák, herec, režisér, sportovec, prostě kreativní umělec a taky kmotr slůněte pražské ZOO se ocitl v nové roli patrona. Bez zaváhání přijal naši nabídku a stal se patronem Aloisových ponožek. Máme z toho obrovskou radost, a zdá se nám, že tak nějak k sobě pasují… 🙂

Focení proběhlo v pátek 20. září 2019 v ateliéru fotografa Jana Hrdého, který fotkám vtiskl jedinečnost. Aloisovy ponožky si to zaslouží. Na vizáž patrona dohlížela paní Kateřina Kurfürstová, které moc děkujeme, že si i přes značné pracovní vytížení našla chvilku a věnovala ji bez nároku na honorář. Pestré ponožky značky SocksInBox, české designérky Ivy Neumannové, si pan Kohák pochvaloval jako velmi příjemné a už je nesundal.

Během jedné hodinky tak v uvolněné a příjemné atmosféře vznikla celá sada fotografií, které vám postupně předvedeme. Věříme, že se vám budou líbit a že i vy nákupem Aloisových ponožek podpoříte práci odlehčovacího Centra Seňorina pro klienty s Alzheimerovou nemocí.

Děkujeme především panu Jakubovi Kohákovi za jeho čas i za ochotu stát se patronem našich Aloisových ponožek! Od teď už s námi bude v životní velikosti na různých akcích u stánku dohlížet na prodej a lákat nové zákazníky.

Proč byste je měli mít taky? Aloisovy ponožky Nadačního fondu Seňorina s nadsázkou symbolizují pověstné zapomínání provázející Alzheimerovou nemoc i jiné typy demence. Mít každou botu či ponožku jinou jsou spíš banálnější projevy počínající nemoci, která se prozatím nedá vyléčit a která postupně připraví nemocného o všechny kognitivní funkce mozku, a nakonec i o jeho osobnost a identitu. Nákupem Aloisových ponožek nejen podpoříte sociální služby Centra Seňorina, ale obdarováním ponožkami můžete společně šířit osvětu o této zákeřné nemoci. Aloisovy ponožky dostaly své jméno po lékaři MUDr. Aloisovi Alzheimerovi, německém psychiatrovi a neuropatologovi, který závažnou nemoc jako první popsal už v roce 1906.

Koupit je můžete v charitativních produktech na e-shopu Alza.cz.