Protáhněte Aloisovy ponožky na dovolené

Aloisovy ponožky pro toulavé nožky

Podpořit lidi s Alzheimerovou nemocí můžete i vy. Pořiďte si naše speciální 100% Aloisovy ponožky a vyfoťte své nožky během letních prázdnin nebo své dovolené. Lidé s alzheimerem si totiž občas vezmou každou ponožku jinou. Upozorněme společně na zákeřnou nemoc!

Nožky na terase, nožky na pláži nebo s nádherným výhledem na hory… Kreativitě a nápadům se meze nekladou 😊 Vždyť mít každou ponožku jinou je dneska IN. A do akce zapojte i své blízké a známé. Inspirujte se dole.

Fotografie, prosím, zašlete na email denisa.witoszova@nfsenorina.cz nebo rovnou sdílejte na sociálních sítích. Pokud byste k tomu označili náš Nadační fond Seňorina, budeme Vám moc vděční (instagram @nadacnifondsenorina, Facebook @nfSenorina, nebo #aloisovyponozky)

Nejnápaditější fotografii s Aloisovými ponožkami do konce roku odměníme naším uměleckým kalendářem na rok 2020 – VŠECHNO JE NORMÁLNÍ.

Nákupem Aloisových ponožek podpoříte práci našeho Centra Seňorina, které se stará o lidi s Alzheimerovou nemocí. Aloisovy ponožky pro nás vyrábí česká designová firma SocksInBox. Náš projekt Aloisových ponožek se jmenuje právě podle MUDr. Aloise Alzheimera, německého psychiatra a neuropatologa, který závažnou nemoc popsal.

Jsou dostupné na ALZA.CZ, která si z prodeje nic nebere. Vše tak putuje do Centra Seňorina. Link: https://www.alza.cz/aloisovy-ponozky-nadacni-fond-senorina-d5320712.htm

„Osvěta sice pokročila a z nemoci se stal prioritní problém evropské zdravotní politiky, přesto s ní má společnost stále problémy a nechce podobný fakt přijímat. Sice se o nemoci hovoří, ale společnost by měla pacientům vyjít mnohem více vstříc,“ řekla doc. MUDr. Iva Holmerová, Ph.D., předsedkyně organizace Alzheimer Europe, jež hraje významnou roli v oblasti zvyšování povědomí o demencích.

Podle odhadů neziskové organizace Alzheimer Disease International se celkový počet nemocných s demencí odhaduje na bezmála 50 milionů, což odpovídá počtu obyvatel Španělska. Do roku 2050 se navíc předpokládá, že počet dosáhne neuvěřitelných 131 milionů lidí. V Česku onemocněním trpí zhruba 150 tisíc lidí. Kolik dalších ji ale nemá diagnostikovanou?

Moc děkujeme a přejeme nevšední zážitky a nezapomenutelnou dovolenou!

Vaše Seňorina