Kognitivní trénink na téma Praha

Vyzkoušejte kognitivní trénink na téma Praha s aktivizační pracovnicí Centra Seňorina PhDr. Martou Ivanovičovou CSc. Video s tréninkem paměti a kognitivních (poznávacích) funkcí přináší inspiraci, jak smysluplně trávit volný čas se seniorem s demencí. Hádanky, rébusy, přesmyčky, doplňovačky a další cvičení snad budou bavit vás i blízkého, o kterého pečujete.

V první části videa budete luštit názvy pražských čtvrtí v doplňovačkách. Zobrazíme jen několik písmen z názvu městské části, jejíž celý název zkusíte uhodnout. Chybějící písmena jsou na obrazovce nahrazena pomlčkami. Nejprve to zkusíte bez nápovědy. Po několika sekundách vám Marta napoví i první písmeno.

Ve druhé části vám ukazujeme rozostřené fotografie známých pražských pamětihodností. Postupně se zaostřují a vy se co nejrychleji snažíte poznat, o které památky se jedná. Následují přesmyčky. To znamená, že se na obrazovce objevují názvy pražských památek, ale s přeházenými písmeny a vy z nich hádáte skutečný název památky. Tím to nekončí, v další části videa můžete zkusit ještě několik dalších kognitivních cvičení. Snad vás budou všechna bavit!

Předem děkujeme za vaše náměty a připomínky v komentářích na YouTube.🤍

Další aktivizační videa s tréninkem kognitivních funkcí