Charitativní díl Herbáře pro Seňorinu

Kateřina Winterová, patronka sbírky:

„Alzheimer je choroba, ze které si často děláme legraci, ale ve skutečnosti se jí hodně bojíme. Proto se mi moc líbila odlehčená forma osvěty, kterou Nadační fond Seňorina o nemoci promlouval prostřednictvím charitativních kalendářů s názvem Všechno je normální.

Když o nich ambassadorka fondu Martina Preissová v naší společné herecké šatně Národního divadla mluvila, hned jsem se jí nabídla, že chci být také součástí. Fotky rozhodně nebudí strach, zároveň ukazují nejčastější projevy Alzheimerovy choroby.

Když jsme připravovali letošní sérii Herbáře, vysnila jsem si, že Seňorinu podpořím herbářovým charitativním dílem. A tak vznikla i tato sbírka. Moc bych si přála, abychom společně pomohli Nadačnímu fondu Seňorina, který podporuje Centrum Seňorina, kam dochází lidé s Alzheimerovou chorobou, aby mohli prožít radostný čas.

Centrum kromě krátkodobě ubytovaných pacientů ulehčuje dny také jejich rodinám a přátelům, kteří o ně starostlivě pečují. Myšlenka pomáhat nejen nemocným, ale i těm, kteří o své blízké pečují, přičemž tato péče je stojí nemálo fyzických i psychických sil, mě velmi oslovila. Byla bych ráda, kdyby se i díky této sbírce pomohlo zřídit další centra Seňorina také jinde v republice. Protože víte, co se říká – strejda Alois nechodí jen po horách, ale hlavně po lidech.“

Charitativní díl můžete shlédnout zde.

Do sbírky můžete přispět formou DMS (podrobnosti tady) nebo na donio.cz/senorina. Výtěžek poputuje na podporu odlehčovací služby Centrum Seňorina a na podporu rodin, které o blízké s Alzheimerovou nemocí pečují.

Společně s Kateřinou moc děkujeme!

Pomáhejte s Herbářem usnadnit život lidem trpícím Alzheimerovou chorobou, jejich přátelům a rodinám