Projekty

Centrum Seňorina

Centrum Seňorina

Věříme v rodinné prostředí, srdečnost a laskavost. Provozujeme denní centrum a stacionář Seňorina, které sídlí v centru Prahy, ve velkém krásném bytě, a kde se jako doma může cítit až 15 lidí.

Poskytujeme odlehčovací službu. Pokud se staráte o někoho s diagnózou demence, můžeme se o vašeho blízkého postarat na jeden den až tři měsíce, abyste si vy mohli od náročné péče odpočinout. Máme tým sedmi proškolených pečovatelek, které umí pracovat s lidmi s touto nemocí.

Provozujeme zde i denní centrum, kam může kdykoliv na celý den přijít až šest osob. Abyste si zařídili, co potřebujete, mohli do práce, odpočinuli si.

A co se u nás celé dny děje? Společně si chystáme obědy a svačiny, povídáme, hrajeme hry, trénujeme paměť, odpočíváme nebo cokoliv dalšího, na čem se zrovna společně dohodneme.

centrum-senorina.cz

Aloisovy ponožky

Aloisovy ponožky

Mít každou botu jinou. Najít v lednici knihu. Neumět se správně obléknout. A nevědět s kým mluvím. Tohle všechno je pro lidi trpící Alzheimeroou chorobou normální.

Tato nemoc má mnoho projevů a my jsme si pro vás přichystali pár různých ponožek, abychom upozornili alespoň na jeden. Můžete si zakoupit i další pár a podpořit tak dobrou věc. Cena za pár 150 Kč.

Choroba byla pojmenována podle doktora Aloise Alzheimera, německého psychiatra a neuropatologa, který nemoc popsal již v roce 1906.

 Pomáháme lidem s Alzheimerovou nemocí prožít ještě radostný čas.

 Nákupem Aloisových ponožek podpoříte CENTRUM SEŇORINA

Děkujeme!


Alzheimer café

Alzheimer café

Každý měsíc pořádáme Alzheimer Café. Model, který jsme přivezli z Holandska, je o pravidelném setkávání pacientů a pečujících s odborníky. Témata zdravotní, sociální i psychologická a možnost sdílet své pocity s ostatními, jsou velkou úlevou a pomocí.

Alzheimer Café se koná vždy první úterý v měsíci od 18 hodin v centru Seňorina, Na poříčí 36, v Praze 1. Sledujte naše aktuality nebo Facebook. Více informací na stránkách projektu.

alzheimercafe.cz

Montessori v péči o seniory

Montessori v péči o seniory

Montessori přístup má jednoduchý princip „Pomoz mi, abych to zvládnul sám“. Tak pracujeme s našimi klienty v centru a stacionáři.

Vydali jsme brožuru o těchto principech a u MPSV máme akreditovaný kurz Montessori principy v péči o seniory.

V roce 2018 bychom rádi vydali učebnici, jak snadno začít s Montessori principy. Věříme, že se k nám přidají další centra a domovy, kde tento přístup změní kvalitu a způsob poskytování péče.

Kalendář VŠECHNO JE NORMÁLNÍ

Kalendář VŠECHNO JE NORMÁLNÍ

Kalendář VŠECHNO JE NORMÁLNÍ je osvětový projekt, který poukazuje na projevy Alzheimerovy nemoci s mírnou nadsázkou. A díky zapojení patronky našeho nadačního fondu, herečky činohry Národního divadla, Martiny Preissové a jejích kolegů, vznikly unikátní fotografie, profesionálně zpracované fotografem Janem Hrdým a grafičkou Evou Holou. Více o kalendáři včetně fotografií najdete na webu projektu www.vsechnojenormalni.cz.

Pro další ročník kalendáře už přislíbili účast známí herci Viktor Preiss, Svatopluk Skopal, Jiří Štěpnička, v jednání je paní Iva Janžurová, Ivan Trojan, a už přislíbila účast také Stáňa Lekešová, výborná moderátorka pořadu ČT, Sama doma.

 

Péče o blízké s demencí jako zaměstnanecký benefit

Přáli bychom si, aby se péče o lidi s demencí zohledňovala stejně, jako péče o děti. Hledáme osvícené zaměstnavatele, kteří chtějí patřit mezi první osvícené a svým zaměstnancům v této náročné situaci pomoci.


Podpořili jsme


Pro lepší komfort v odlehčovací péči

Děkujeme Nadaci ČEZ (ČEZ lidem) za finanční prostředky na pořízení čtyř polohovacích postelí a doplňkového nábytku pro lepší komfort klientů pobytové odlehčovací služby v Centru Seňorina. (červenec 2016)